Samsun TAKEV Anadolu Lisesi

Samsun Takev Lisesi, hazırlık sınıfı olan bir Anadolu Lisesidir. Hazırlık sınıfında öğrenciler ağırlıklı olarak Almanca ve İngilizce dersleri yanında Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Görsel Sanatlar ve Beden Eğitim dersleri görürler. 9. ve 12. sınıflarda akademik dersler ana dilde devam ederken, Almanca ve İngilizcede hedef, 10. sınıf sonunda  yurt dışı üniversitelerinde okuyacak düzeye erişmektir.

Alman Eğitim Ataşeliği ile iş birliği içinde DSD I ve DSD II sınav yapma yetkisi verilen Samsun Takev Anadolu Lisesinde, öğrenciler 9. sınıf mart ayında  DSD I sınavlarına girerler.  Daha sonra DSD II sınavında başarı gösteren öğrenciler Almanca konuşulan ülkelerde üniversite okuma imkanı kazanmalarıdır. Tek şart Türkiye’ de üniversite sınavında okumak istedikleri bölümü kazanmaları gereklidir.

Akademik derslerin Türkçe olması ve tüm seviyelerde alanında yetkin öğretmenler ile 11. ve 12. sınıfta yoğunlaşan üniversite sınav hazırlığı sayesinde tüm öğrencilere yeterli hazırlanma programı uygulanmaktadır.

Samsun Takev Anadolu Lisesinde hedefimiz her öğrencinin kendi Everest’ine ulaşmasını sağlamaktır. Mutlu olacakları mesleğe sahip olmaları en büyük dileğimizdir.

Beş yıllık TAKEV eğitimi süresince her öğrencinin kendisini keşfetmesini sağlayacak eğitim ve öğretim programını daha detaylı öğrenmek isterseniz, lütfen okulumuzu ziyaret ediniz.

Mutlu Çocuklar Başarır.

Doç Dr Oktay Yapıcı
Samsun Takev Lisesi Kurucu Ortak