TAKEV’de İngilizce öğrenmek yepyeni deneyimlerle doludur. Öğrencilerimizi dört temel beceri olan okuma, yazma, dinleme ve en önemlisi konuşma becerisi ile donatarak hayata hazırlıyoruz. Bunu yaparken interaktif sistemlerden, özenle seçilmiş yabancı dil kitaplarından ve güncel becerilere yönelik bir müfredat içeriğinden yararlanıyoruz. İngilizce bölümü olarak amacımız; öğrencilerimizin B2-C1 dil seviyesine ulaşmasına ve IELTS, TOEFL gibi sınavlardan yüksek puanlar alarak hem yurt içi hem de yurt dışı eğitim olanaklarının kapısını aralamalarına yardımcı olmaktır.

Takev’li öğrenciler pek çok önemli İngilizce etkinliğe katılarak yabancı dili aktif olarak kullanırlar ve özgüvenlerini geliştirirler. Bu aktivitelerden bazıları Birleşmiş Milletler simülasyonlarının yapıldığı ve farklı şehirlere giderek katıldığımız MUN (Model United Nations) etkinlikleridir. Bu etkinlikler sayesinde öğrencilerimiz dünyadaki sorunlara dair İngilizce araştırmalar yaparak bürokratik konuşmalar hazırlayarak topluluk önünde konuşma becerilerini geliştirirler.

Ek olarak, Oxford Big Read yarışmasına her yıl katılan ve hemen hemen her yıl Türkiye birinciliği alan öğrencilere sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Bu yarışmada öğrencilerimiz İngilizce kitaplar okuyup kitaplarıyla ilgili çizimler ve tasarımlar yapıyorlar. Öğrencilerimizin farklı alanlardaki yetenekleri ve dil eğitimine yaklaşımımız sayesinde başarılarımıza yenilerini eklemeyi hedefliyoruz.