Yarışmanın Detayları

Amacımız, giderek etkisini daha çok gösteren küresel ısınmaya karşı insanların fedakarlığını sanat yolu ile artırmaktadır. Eserlerinizi aşağıda belirtilen özelliklerde kaydedip samsuntakev@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Mail gönderirken, adınızı, sınıfınızı, veli telefon numaranızı yazmayı unutmayınız. Bu konu içeren yarışma etkinliğimize aşağıdaki sanat alanlarında herhangi biri ya da birkaçı ile katılabilirsiniz.

Resim, Afiş, Karikatür ve Dijital Çizim: İstediğiniz teknikle ve boyalarla yapabilirsiniz. Eserinizin iyi ışıkta çekilmiş fotoğrafını göndererek katılabilirsiniz.

Müzik: Bestelediğiniz ya da var olan bir müziğe söz yazdığınız eserinizi söylerken çekeceğiniz video ile katılabilirsiniz.

Şiir ve Öykü: Yazdığınız şiir veya öyküleri okurken çekeceğiniz video ile katılabilirsiniz.

Değerlendirme: Eserler jüri ön elemesinden sonra, @samsuntakev instagram sayfasında halk oylamasına sunulacaktır. En çok beğeni alan eserler derecelendirilecektir.

Ödüller: (Lise ve Ortaokul Kategorisi ayrı olmak üzere);

Birinciye: 300 TL

İkinciye: 250 TL

Üçüncüye: 200 TL

Ayrıca yarışmaya katılan her öğrenciye “Takevians Robotik Takımı” tarafından ücretsiz blok kodlama eğitimi verilecektir. Eğitimden hemen sonra ödüllü sanal robotik yarışması yapılacaktır.

Yarışma Takvimi

Eserlerin son gönderim tarihi: 17 Şubat 2021

@samsuntakev instagram sayfasında halk oylamasına sunulması: 20-27 Şubat 2021

Sonuçların @samsuntakev instagram sayfasından ilan edilmesi: 28 Şubat 2021

İletişim: Sorularınızı ahmetcolak@samsuntakev.com adresine mail atarak ya da 0530 720 55 35 nolu telefonu arayarak sorabilirsiniz.